Skip to main content

Dijital dönüşüm, endüstri firmalarında Endüstri 4.0 adı ile neredeyse tamamlanmak üzere. Peki bu endüstrilerin ürettiği ürünlerin ve bu ürünleri ile sağlanan hizmetler dijital dönüşüm konusunda ne durumda? Markaların dijital dönüşüme geçiş aşamalarını ve bu dönüşümün oluşturduğu fırsatları hep beraber inceleyelim.

Neden markamı dijitale geçirmeliyim?

Marka iletişimi ve marka yönetimi, yıllardır kalıplaşmış kurallar içerisinde sıkışıp kaldı. Fakat Y ve Z kuşağının teknoloji ile bağlantısı ve bu kuşağın harcama kültürü, markaların dijital dönüşmesine mecbur bıraktı.

X kuşağına göre Y ve Z kuşağı, online alışveriş konusunda daha aktifler. Bu aktiflik, zamanla online alışveriş önceliğine evrildi. Aynı zamanda bu kuşaklar, alışveriş yapmadan önce internet üzerinden fiyat araştırması ve ürün karşılaştırması da yapıyorlar. Dolayısıyla markanız dijitalde olmadığında ve iyi yönetilmediğinde bu kuşağın dikkatini kaybediyorsunuz.

Y ve Z kuşakları modern pazarlama ve satış stratejilerinden daha kolay etkileniyorlar. Eğer ürün ve hizmetinizin bu kuşak aralığında bilinir olmasını, bu kuşak tarafından satın alınmasını ve en önemlisi, bu kuşak tarafından sahiplenilmesini istiyorsanız onlara en iyi dijital dünyada ulaşabilirsiniz. Dijital dünyada ulaşılabilir olmak için de dijital pazarlama yöntemlerini kullanmak en iyi seçenek olacaktır.

Markanız dijital dönüşüme hazır mı?

Şu an markanız için neler yapıyorsunuz? Bir dükkanda ürünlerinizin teşhirlerini raflara diziyor, öne çıkarmak istediğiniz ürünü vitrine koyuyor ve bu ürünün faydalarını anlatmak için bir reyon elemanı çalıştırıyorsunuz. Bu ürününüzü tanıtmak için broşür bastırıyor, SMS ve tele-marketing çözümlerini tercih ediyor veya bir gazete-dergi ilanı hazırlıyorsunuz. Veya daha yüksek bir bütçe ile televizyon ya da radyo yayınlarına reklam veriyorsunuz.

Biz cSancak Creative Studio olarak, ürün ve hizmetlerinizi tüm dünyaya aynı anda sunabilmeniz için e-ticaret çözümlerimiz ile dükkanınızı oluşturuyoruz. Aynı zamanda bu dijital işletmenizi Google arama motorunda ilk sıralara taşıyarak bulunabilir hale getiriyor, hatta hedef kitlenizin ürün ve hizmetinizi nasıl aradığını raporluyor ve bu rapora göre dijital pazarlama stratejinizi geliştiriyoruz.

Dijital işletmeniz ile yerel işletmenizi birbirine bağlayarak local satış oranınızı da yükseltiyoruz. Haritalarda işletmenizi gören müşteriniz sizi hemen arayabiliyor veya doğrudan navigasyon ile işletmenize ulaşıyor, harika değil mi?!

Size sağladığımız tüm dijital dönüşüm çözümleri tamamen izlenebilir oluyor. Bu sayede geliştirdiğimiz stratejiyi takip edip, aylık raporların ardından sürekli iyileştirilmesine devam ediyoruz. Pazarlama için ödediğiniz ücretin karşılığını görebileceğiniz bir dünyaya hoşgeldiniz!

Leave a Reply